TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI


GENEL:
1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
3. Satın alınan ürün(lerin) iade ve değişim olasılığı göz önünde bulundurularak özenle seçilmesini rica ederiz.
4.Satın alınan ürün(ler) iade/değişim yapılmak istendiğinde kullanılmamış ve satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş koşulu ile siparişin teslim alındığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içinde etiketi faturası ve orijinal ambalajı ile birlikte yapılabilir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Satın alınan yüzüklerde değişim ve iade yapılamaz.
5.Kişiye özel hazırlanan veya kişiselleştirilen ürünlerin iadesi kabul edilemez.
6.Alıcının ödeme iadesi talebi durumda ödemiş olduğu ürün bedeli satıcı tarafından kredi kartının ait olduğu bankaya gerekli bildirim yapılarak 7 ( yedi) iş günü içerisinde sağlanır. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra alıcı hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan alıcı olası gecikmeler için satıcının her hangi bir durumda müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve satıcı tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından alıcı hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini kabul etmiş sayılır.

8.Alıcı, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce kontrol ederek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.

9.Teslimden sonra ürünü özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa ürün kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
10.SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:
ŞİRKET
ADI/UNVANI: Meral Saatçi
ADRES: MUHİTTİN ÜSTÜNDAĞ CD. NO:39 KADIKÖY/ İSTANBUL
EPOSTA: info@meralsaatci.com
TEL: 02163271044

ÖDEME VE TESLİMAT
12.PayTR ile anlaşmalı Online ödeme yapabilirsiniz.
13.Sitemiz üzerinden kredi kartınız ve her türlü kartınızla online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.